KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Grafiskt blad 11482377
*
nr 1148 2377
Grafiskt blad
Simon & Kristus, bladets mått: 52x67, löst blad
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2017
kl 20:51:54
- Läs mer...
Simon Gate (1883-1945)
Svensk formgivare verksam vid Orrefors glasbruk. Kanske främst känd för utvecklingen av den sk. Graal-tekniken
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik grafiskt blad löst blad simon & kristus
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:29
*
Grafiskt blad
nr 1148 2377
Grafiskt blad
Simon & Kristus, bladets mått: 52x67, löst blad
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2017 |
- Läs mer...
Simon Gate (1883-1945)
Svensk formgivare verksam vid Orrefors glasbruk. Kanske främst känd för utvecklingen av den sk. Graal-tekniken
Svensk formgivare verksam vid Orrefors glasbruk. Kanske främst känd för utvecklingen av den sk. Graal-tekniken
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik grafiskt blad löst blad simon & kristus
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:29



